webhostteam webhostteam .

webhostteam

فوكوس


به هنگام عكاسي از اجسام در حال حركت، بهترين گزينه براي فوكوس خودكار همين گزينه AF-C مي باشد. به طور مثال در عكاسي از حيات وحش و يا عكاسي ورزشي اين نوع فوكوس كاربرد دارد. هنگامي كه دكلانشور را تا نيمه فشار مي دهيد، فوكوس دوربين روي سوژه متجرك قفل كرده و همزمان با آن جركت مي كند و دائم تنظيم مي شود. 

بايد حئاستان باشد كه اين گزينه ها را با فوكوس هاي دستي و خودكار كه بر روي لنز اعمال مي شود و تغيير مي كند، اشتباه نكتيد. اگر بخواهيد از اين دو گزينه كه در بالا معرفي شد استفاده كنيد، بايد فوكوس دوربين شما روي خودكار باشد.

در دوربين هاي حرفه اي، نيمه حرفه اي و البته دوربين هاي كامپكت اين امكان را داريد كه اندازه و ابعاد عكس ها و نوع فايل آن ها را تعيين كنيد. براي حجم و ابعاد عكس ها معمولا سه گزينه بزرگ، متوسط و كوچك وجود دارد كه با انتخاب گزينه بزرگ يا خوب ( Fine ) به دوربين اجازه مي دهيد تا با بالاترين كيفيت ممكن عكاسي كند.

در دوربين هاي حرفه اي، درباره نوع فايل عكس ها دو گزينه جي پگ (JPEG) و خام (RAW) را در اختيار داريد. فايل هاي عكس خام، فشرده نشده اند و در نتيجه اطلاعات تصويري بسياري را در خود حمل كرده و اين امكان دست شما را به هنگام فرآيند پردازش بسيار باز مي گذارد. اما خب پيچيدگي ها و سختي هاي خاص خودش را دارد. به طور مثال بايد تك تك عكس ها را با با نرم افزارهاي خاص اديت كنيد و حجم عكس ها بسيار بيش تر از عكس هاي جي پگ مي باشد.

فايل هاي جي پگ فايل هاي فشرده اي هستند كه خود توسط دوربين ويرايش شده اند. حجم اين عكس ها بسيار كمتر است و مي توانيد از فضاي كارت حافظه دوربين تان استفاده بيش تري داشته باشيد.

در دوربين هاي حرفه اي مغمولا گزينه هاي تركيبي هم وجود دارد كه با انتخاب آنها مي توانيد از هر عكس دو فايل جي پگ و خام را داشته باشيد.

با يادگيري، تمرين و تسلط بر روي اين تنظيمات، به زودي خواهيد توانست همانند حرفه اي ها عكاسي كنيد. فراموش نكنيد عكاسي ۹۹ درصد تجربه و تمرين است و تنها ۱ درصد به اطلاعات، دانسته ها و … برمي گردد.

اگر به يادگيري مطالب بيش تر علاقه داريد، خواندن مقاله هاي آموزشي زير را از دست ندهيد:برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۲۵:۳۴ توسط:webhostteam موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :