webhostteam webhostteam .

webhostteam

ساير تنظيمات دوربين


براي رفع اين مشكل، استفاده از تنظيم نور سفيد لازم است. بنابراين با وايت بالانس و تطبيق آن با منبع نوري، مي توان عكسي واقعي تر به ثبت  رساند. 

خود وايت بالانس گزينه هاي مختلفي دارد كه هر يك در موقعيت هاي نوري متفاوت به كار مي آيند. البته گزينه وايت بالانس خودكار را نبايد از قلم انداخت. در اين حالت، دوربين به صورت خودكار شرايط نوري را بررسي كرده و از تون رنگي مورد نظر استفاده مي كند. البته كه اين گزينه هميشه دقيق نيست و دردسرهايي دارد. ساير حالات وايت بالانس در زير آمده است:

*نور روز: اين حالت براي عكاسي در فضاي باز و زير نور آفتاب كارايي دارد.

*ابري: در روزهاي ابري وايت بالانس خود را روي اين گزينه قرار دهيد مي بينيد در جبران كمبود نور آفتاب، تون گرمي به عكس ها افزوده مي شود.

*سايه: از آن جا كه در سايه عكس ها سرد و نسبتا آبي رنگ ثبت مي شوند، اين تنظيم قدري گرما به عكس اضافه مي كند.

*نور تنگستن: عكاسي در نور لامپ هاي حبابي و يا لامپ هاي خيابان كلي تون زرد و گرم به عكس اضافه مي كند كه انتخاب اين حالت وايت بالانس، نور عكس را تنظيم كرده و از تون زرد مي كاهد.

*نور فلئورسنت: اگر در نور مهتابي عكاسي كنيد، طول موج هاي آبي عكس شما را تحت تأثير قرار مي دهند و انتخاب اين گزينه نور عكس شما را تصحيح مي كند.

*فلاش: هنگامي كه از فلاش استفاده مي كنيد، در واقع نور آبي را بر روي سوژه خود مي تابانيد، با استفاده از اين گزينه، تون آبي رنگ را حذف مي كنيد.

جدا از آن كه با كدام حالت عكسبرداري مي كني و يا ايزو را چند قرار داده ايد، يكي از بخش هاي مهم عكس فوكوس درست آن است. اگر فوكوس به درستي انجام نشده باشد، ديگرعكس آن ارزشي كه شما ميخواستيد را ندارد. در دوربين هاي حرفه اي و DSLR، مودهاي فوكوس خودكار متفاوتي وجود دارند كه دو تا از مهم ترين آن ها عبارت اند از:

۱) فوكوس خودكار تكي يا AF-S

اين نوع فوكوس براي عكاسي از اجسام و سوژه هاي ثابت بسيار كاربرد دارد. به طور مثال در عكاسي از چهره آدم ها، مناظر، ساختمان ها و …

زماتي كه دكمه شاتر يا  دكلانشور را تا نيمه فشار مي دهيد، دوربين به صورت خودكار فوكوس كرده و روي سوژه قفل مي شود و تا زماني كه دكه شاتر را رها نكنيد، فوكوس روي سوژه باقي مي ماند. اگر بخواهيد فوكوس را جابه چا كنيد، كافيست دكلانشور را رها كرده، پس از تركيب بندي دوباره دكلانشور را تا نيمه فشار دهيد.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۲۴:۴۱ توسط:webhostteam موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :