webhostteam webhostteam .

webhostteam

نحوه كار با حالت HDR، ويدئو تايم لپس و حالت عكاسي متوالي دوربين گوشي


به گزارش جي پلاس، اين روزها، دوربين‌ها به يكي از اجزاي لاينفك گوشي‌هاي هوشمند موجود در بازار تبديل شده‌اند و قدم به قدم و همگام با پيشرفت تكنولوژي جلو آمده‌اند تا بتوانند خاطرات ما را به زيباترين شكل ممكن ثبت كنند. پيشرفت دوربين‌ تلفن‌هاي همراه به قدري سريع و چشمگير بوده است كه پيش‌بيني مي‌شود اين دوربين‌ها تا چند سال آينده بتوانند دوربين‌هاي DSLR را از رده خارج كنند.

بسته به شركت سازنده، هر دوربين تنطيمات اختصاصي و مخصوص به خود را دارد و امكانات وسيع‌تر و يا محدود‌تري را به نسبت رقبا در اختيار كاربر قرار مي‌دهد. ور رفتن با تظيمات دوربين شايد براي همه خوشايند نباشد و آنها دوست ندارند كه در سيل امكانات مختلف دوربين گرفتار شوند. اما در بين اين تنطيمات دوربين، سه نوع تنظيم وجود دارد كه به عنوان دارنده يك گوشي هوشمند، بايد حتما آنها را امتحان كنيد. اين سه تنطيم عبارتند از: حالت HDR، ويدئو تايم لپس و حالت عكسبرداري متوالي. در اين مطلب با اين سه تنظيم و نحوه كار با آنها آشنا خواهيم شد.

حالت HDR:

HDR يا همان «محدوده دايناميكي بالا» يكي از تنطيمات موجود در دوربين‌هاي تلفن همراه است كه تصاوير باكيفيت‌تري را در سايه به نسبت مناطق  برجسته‌تر توليد مي‌‌كند. به عبارت ديگر، وقتي با صحنه‌اي مواجه هستيد كه در آن برجستگي‌هاي روشن و سايه‌هاي تاريك وجود دارد، در اينجا دوربين گوشي ممكن است نتواند تصويري را توليد كند كه در آن طيف گسترده‌اي از صحنه‌ها قابل ديدن باشند.

در چنين حالتي، استفاده از تنطيمات HDR مي‌تواند بهترين گزينه باشد. در اين حالت، سه تصوير جداگانه و در سه سطح تابش نور مختلف گرفته مي‌شود.  سپس اين سه تصوير گرفته شده بصورت خودكار با يكديگر تركيب مي‌شوند و در نهايت تصوير خروجي مي‌تواند جزئيات بسيار بيشتري را به معرض نمايش بگذارد. اگر چه از حالت HDR مي‌توان براي تمامي انواع عكسبرداري استفاده كرد، اما بهتر است كه از آن براي صحنه‌هايي با نور پس زمينه، مانند  يك پرتره با پس زمينه و يا عكاسي از مناظر، استفاده كنيد.

در تصوير بالا مي‌توانيد مشاهده كنيد كه حتي با وجود اينكه خورشيد در پشت صخره‌ها قرار دارد، اما آنها به خوبي در معرض تابش نور قرار گرفته‌اند. دليل اين تابش بسيار مناسب نور به صخره‌ها اين است كه يكي از تصاوير گرفته شده در حالت HDR، روي صخره‌ها متمركز شده بود و ديگري روي آسمان.

استفاده از تنطيمات HDR، بسته به نوع و مدل گوشي ممكن است متفاوت باشد. اگر نمي‌دانيد كه چطور اين حالت را فعال كنيد، نگاهي به دفترچه راهنماي گوشي بياندازيد و يا در گوگل نحوه فعالسازي آن را جستجو كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۳۶:۲۶ توسط:webhostteam موضوع:

:: مطالب مشابه
درسي درسي
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :